Ulubiona zabawka naszego dziecka 0

Ulubiona zabawka odgrywa zazwyczaj bardzo ważną rolę w życiu dziecka, jest traktowana jak prawdziwy przyjaciel. Towarzyszy przy zasypianiu, idzie razem z malcem do przedszkola, jedzie z nim na wakacje.

Miłość do ukochanego misia, małego autka czy lalki pozytywnie wpływa na rozwój emocjonalny naszego maluszka, pobudza zmysły, zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

Utrata ukochanej zabawki może przełożyć się rozdrażnienie, smutek, płacz. Pamiętajmy, że nie jest to chwilowy kaprys naszego dziecka, ale poważna sprawa. Na każdym etapie życia naszej pociechy inne rzeczy mogą być dla niej ważne i nie należy nigdy lekceważyć nawet takiego dziecięcego przywiązania.

Każdy człowiek, nawet ten najmniejszy, może posiadać przedmioty, bez których nie może się obejść, a świat nie będzie dla niego już taki sam, kiedy ich zabraknie.

W pewnym momencie nasze dziecko z pewnością wyrośnie z ulubionej maskotki i zacznie interesować się czymś innym. Wysłużone autko czy miś z naderwanym uchem wylądują w kącie, ponieważ okażą się już zbyt dziecinne.

Jednak ta jedyna ukochana zabawka na zawsze już pozostanie w pamięci naszego dziecka. Pomyślmy o schowaniu tego przedmiotu na pamiątkę. Po latach z pewnością nasze dorosłe już dziecko będzie nam wdzięczne za zatrzymanie jego skarbu z dzieciństwa, a kontakt z ulubioną zabawką będzie wspaniałą okazją do wspólnych wspomnień. 

Po wielu latach, gdy nasze dzieci będą już dorosłe, i być może same staną się rodzicami, będą zapewne opowiadać swoim pociechom, w co lubiły się bawić i jaka była ich ulubiona zabawka :-)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl