W zgodzie ze światem rzeczywistym i wirtualnym 0

Urządzenia elektroniczne są potężnymi przeciwnikami, z którymi rodzice muszą coraz częściej rywalizować. Niestety nie jest to proste z uwagi na liczne atrakcje, które ma do zaoferowania wirtualny świat.

Tematu elektroniki nie da się ominąć, bo jest symbolem naszych czasów. Otaczają nas smartfony, tablety, komputery i wiele innych urządzeń służących do pracy, jak i do rozrywki. Pozwólmy zatem korzystać dzieciom z tego cudu techniki, ale wyznaczmy zasady i nie zapominajmy o równowadze. Pamiętajmy również o tym, że przykład idzie z góry.

Wirtualny świat nie zapewni dziecku bliskości i bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Rozmowy, dotyk, wspólne spędzanie czasu na powietrzu, wspólne wyprawy w poszukiwaniu skarbu zamiast zdobyczy technologicznych mogą okazać się niezwykle kuszącymi propozycjami, przy których komputer zwyczajnie wypadnie z gry.

Czas spędzony w rodzinnym gronie jest znakomitym sposobem na wzmocnienie więzi, odskocznią od codzienności i gwarancją wspaniałej zabawy na łonie natury. Zastanówmy się również, jakie zainteresowania ma nasze dziecko. Może interesuje się geografią, sportem, motoryzacją? Wykorzystajmy to! Połączmy przyjemne z pożytecznym.

Być może dodatkowe zajęcia sportowe, wspólne sklejanie modeli czy fotografia okażą się tym, co dziecko wciągnie. Pamiętajmy również o tym, że maluchy uwielbiają pomagać. Można zatem zaprosić dziecko do wspólnego pieczenia w kuchni czy prac w ogródku. Jeśli się zaciekawi, również będzie chciało to robić korzystając z własnych „narzędzi”, w końcu do czegoś mogą się przydać małe taczki, koparki, łopaty i wiele innych miniaturowych sprzętów.

Komputer rozwija i kształci, jest potrzebny do normalnego funkcjonowania we współczesnym świecie. Nie zapominajmy jednak, że jest jeszcze książka, gry planszowe, farby i kredki. Jest też plac zabaw, rower, jezioro. Możliwości jest mnóstwo. Nic nie zastąpi prawdziwego kontaktu w rzeczywistym świecie. Oby nam się tylko chciało!!!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl