Idealny kącik do zabaw dla dziecka 0

Dziecko powinno mieć w domu własne miejsce do zabaw, w którym zawsze będą czekać ulubione zabawki, kolorowanki oraz przybory do malowania i rysowania. Taka mała bawialnia pozwoli dziecku bezpieczną zabawę wśród ukochanych pluszaków, piłeczek, klocków... A może znajdzie się tam miejsce również np. na małą zjeżdżalnię.

Bardzo ważne jest aby poza komfortem i wygodą dla dziecka zadbać również o jego bezpieczeństwo.

Tak naprawdę wiele zależy od tego, ile miejsca możemy przeznaczyć na taki kącik, który bardzo często jest dodatkowym miejscem zabawy dla dziecka. „Centrum rozrywki” stanowi najczęściej pokój dziecięcy. Bywa jednak, że w małych mieszkaniach będzie to jedyne miejsce, gdzie maluch może się bawić wśród ulubionych zabawek.

W domach jednorodzinnych oraz dużych mieszkaniach można pozwolić sobie na zagospodarowanie większej przestrzeni na potrzeby dziecka. Wtedy dodatkowo w grę wchodzą małe domki, namioty, czy też konstrukcje piętrowe, które dzieci uwielbiają.

Taki azyl daje dziecku swobodę, dać możliwość ukrycia się jeśli będą miały na to ochotę, czy też wspaniałej zabawy we własnym małym świecie. Poza zabawą takie miejsce idealnie sprawdzi się w roli kącika do nauki. Kolory ścian w tej przestrzeni powinny być pastelowe lub neutralne – daje to gwarancję, że niewykształcony jeszcze wzrok nie będzie zbytnio pobudzany.

Oczywiście nie powinno zabraknąć grafiki z ulubionymi postaciami z bajek, do których dzieci są bardzo przywiązane. W końcu każde z nich ma swojego ulubionego bohatera, który pojawia się na odzieży, plecakach czy też w książeczkach. Dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z gotowych szablonów do malowania ścian – wtedy dziecko samo może wybrać miejsce gdzie pojawią się ulubione postacie, wzorki, autka czy też kwiatki.

Pamiętajmy też, aby nie wybiegać za bardzo w przyszłość – ważne jest aby dziecko czuło się dobrze w tym kąciku teraz i nie myślmy o tym, co będzie dla niego interesujące za kilka lat.

Tym, co interesuje dziecko najbardziej są zabawki, zadbajmy więc o ich wygodne przechowywanie, tak, aby można po sięgnąć w dowolnej chwili i bez problemu poukładać po skończonej zabawie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl