Jak przygotować dziecko do pprzedszkola? 0

JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO PÓJŚCIA DO PRZEDSZKOLA?


Najlepiej będzie, jeśli pod koniec sierpnia zaprowadzicie dziecko do przedszkola( chyba, że dana placówka organizuje dni adaptacyjne w określonym terminie). Pokażcie budynek, salę zabaw, porozmawiajcie z przedszkolankami. Pozwólcie pobawić się malcowi będąc w zasięgu jego wzroku podczas wizyty. Wyjdźcie wspólnie pobawić się na przedszkolnym placu zabaw. Jeśli są organizowane zajęcia adaptacyjne to zachęcam udziału.


Wprowadźcie dziecko w świat przedszkolny opowiadając o tym co będzie tam robiło, jak wygląda plan dnia, jakie są dodatkowe zajęcia. Wiele przedszkoli oferuje dodatkowo na przykład Zumbę, Karate, Balet. Fajnie byłoby, gdyby dziecko mogło samo zadecydować, w których zajęciach chciałoby uczestniczyć.


Należy pamiętać, żeby nie obiecywać dziecku"gruszki na wierzbie"- nie przesadzajmy z promowaniem przedszkola, bo dla dziecka niekoniecznie będzie tam wspaniale, zwłaszcza w pierwszych tygodniach. Ale najważniejsze- nie straszcie dziecka przedszkolem! To jest absolutnie zabronione. Nie kierujcie w stronę dziecka zdań typu: "w końcu skończy się marudzenie", "mama wreszcie odpocznie", "tam cię nauczą porządku","pani oduczy cię takiego zachowania". Dziecko nie idzie do przedszkola za karę. Aha, byłabym zapomniała-jeśli dziecko jest niejadkiem, nie używaj sformułowań-"tam będziesz musiał wszystko jeść". Po takiej antyreklamie dziecko wyobrazi sobie przedszkole jako obóz przetrwania.


Jeśli wychowawczyni się zgodzi, poślijmy dziecko do przedszkola z ulubioną przytulanką-będzie mu raźniej w pierwszych dniach. W przypadku, kiedy możemy pozwolić sobie w pierwszych dniach pobytu dziecka w przedszkolu na "luz" w pracy, odbierajmy je wcześniej wydłużając stopniowo jego pobyt w placówce.

Pozwólmy dziecku na demokrację- niech bierze czynny udział w wyborze i zakupie kapci czy ręczniczka do przedszkola.

 

Podsumowując:

-nie obiecuj dziecku, że będzie tam szczęśliwe bo tego nie wiesz
-nie strasz dziecka przedszkolem
-wybierzcie się do przedszkola "na gościnę"
-pozwól zadecydować o kapciach czy ręczniku
-to jest nowy etap w życiu twojego dziecka-musisz go wspierać

 

POWODZENIA :)

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl