Nauka poprzez zabawę 0

Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, ponad wszystko uwielbiają się bawić. Zabawki, zwłaszcza te edukacyjne sprzyjają rozwojowi wyobraźni i umiejętności kojarzenia, pomagają rozwijać zdolności manualne oraz pamięć wzrokową.

Sklepy internetowe z zabawkami oferują bardzo szeroki wybór. Od tych do samodzielnego składania, poprzez zestawy do budowania, rozmontowywania, robienia doświadczeń, aż po gry planszowe. To właśnie popularne „planszówki” od lat są bardzo popularne, dziecko może dzięki nim zdobyć wiedzę m.in. na temat kontynentów, krajów, środowiska naturalnego i całej Ziemi.

Występują w wersji tradycyjnej, czy w postaci tekturowej planszy, pionków i kostki. Coraz więcej z nich posiada różnego rodzaju elementy elektroniczne, takie jak sygnalizatory dźwiękowe oraz świetlne oraz różnego rodzaju mechanizmy oraz ruchome elemanty.

Gry planszowe zachęcają też do spędzania czasu z innymi dziećmi i najbliższą rodziną, w końcu zabawki, w tym gry planszowe tak naprawdę nie maja górnej granicy wieku ;-) Dzieci uwielbiają badać między zjawiska geofizyczne, które miały wpływ na ukształtowanie naszej planety, sprawdzając na przykład zasadę działania wulkanu.

Interesują się też bardzo historią Ziemi przed pojawieniem się gatunku ludzkiego, które z dzieci w pewnym momencie życia nie interesuje się dinozaurami? Dobra zabawa nie może odbyć się również bez puzzli, klocków i układanek, które dzieci wprost uwielbiają – są na nich obrazki związane ze wszystkim, co interesuje małego człowieka, który poznaje świat. Dla tych najmniejszych interesującą propozycją są drewniane puzzle, które można nabyć w sklepie www.nesi.com.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl