Gimnastyka dla języka 0

Jeśli Twoje dziecko ma trudności w płynności mówienia bądź boryka się z wadą wymowy to skorzystaj z poniższych propozycji. Rymowanki przedstawione poniżej są wspaniałym ćwiczeniem aparatu artykulacyjnego-czyli:warg, języka, podniebienia miękkiego.

czytaj całość »
Jak przygotować dziecko do pprzedszkola? 0

JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO PÓJŚCIA DO PRZEDSZKOLA?

 

Najlepiej będzie, jeśli pod koniec sierpnia zaprowadzicie dziecko do przedszkola (chyba, że dana placówka organizuje dni adaptacyjne w określonym terminie). Pokażcie budynek, salę zabaw, porozmawiajcie z przedszkolankami. Pozwólcie pobawić się malcowi będąc w zasięgu jego wzroku podczas wizyty.

czytaj całość »
Czym zastapić słodki prezent ? 0
Czym zastapić słodki prezent ?

Wszyscy lubimy słodycze a dzieci je wręcz uwielbiają. Podczas wizyty u rodziny czy znajomych zazwyczaj wręczamy dzieciom batoniki/cukierki/jajka czekoladowe i tego typu łakocie i w odwrotną stronę-nasze dzieci od gości również. Dlaczego tak często wręczamy słodkie produkty spożywcze?

czytaj całość »
Blog - Jak skutecznie zabraniać czegoś dziecku? 0

Jak skutecznie zabraniać czegoś dziecku?

Dzisiejszy wpis na prośbę jednej z naszych czytelniczek poświęcony będzie bardzo trudnej sztuce jaką jest odmawianie/zabranianie w wychowywaniu dziecka. Codziennie doświadczamy mnóstwa sytuacji, w których nie do końca wiemy jak poprawnie reagować. Są to zazwyczaj momenty, w których nasza pociecha jest o włos od jakiegoś niebezpieczeństwa lub po prostu musimy dziecku czegoś odmówić. Ale jak to skutecznie zrobić?

czytaj całość »
Rozwój zmysłów od narodzin 0

Rozwój zmysłów od narodzin czyli jak stworzyć dziecku przestrzeń, która rozbudzi ciekawość świata 
a jednocześnie będzie stymulowała rozwój jego zmysłów?

 Do 1 roku życiu bardzo ważną rolę odgrywają zmysły bo to za ich pomocą dziecko poznaje otoczenie. Już w pierwszych miesiącach życia ważną rolę odgrywa dotyk, którego niemowlę doświadcza najintensywniej  przy karmieniu piersią. Odruch ssania w późniejszym czasie przekłada się na „ smakowanie” wszystkiego. Początkowo będzie to oczywiście własna rączka, nóżka a potem przedmioty, które jest w stanie chwycić.

 

czytaj całość »
Które zabawki do kąpieli najlepsze dla malucha? 0

Podobnie jak przy pozostałych zabawkach, w przypadku tych przeznaczonych do kąpieli należy dobrać je dla odpowiedniej grupy wiekowej (przedział, w którym mieści się wiekowo nasze dziecko) oraz oznaczone tak, że mamy pewność co do rodzaju tworzywa użytego do ich wyprodukowania, a przez to bezpieczne.

czytaj całość »
Nie tylko ilość, lecz jakość czasu poświęconego dziecku ma znaczenie 0

Realia współczesnego rodzicielstwa są często niestety takie, że do późnych godzin popołudniowych siedzimy w pracy, a po pracy czeka na nas mnóstwo rzeczy do zrobienia w domu. Wspólne spędzanie czasu z dzieckiem zaczyna się niestety ograniczać do odrobienia z nim lekcji lub sprawdzenia czy umyło zęby.

czytaj całość »
Idealny kącik do zabaw dla dziecka 0

Dziecko powinno mieć w domu własne miejsce do zabaw, w którym zawsze będą czekać ulubione zabawki, kolorowanki oraz przybory do malowania i rysowania. Taka mała bawialnia pozwoli dziecku bezpieczną zabawę wśród ukochanych pluszaków, piłeczek, klocków... A może znajdzie się tam miejsce również np. na małą zjeżdżalnię.

czytaj całość »
Ten szczególny Dzień...  0

Dzień Dziecka tuż tuż i wielu rodziców w tym czasie zastanawia się nad jakimś miłym upominkiem dla swojej pociechy, bo to ostatni moment na zrealizowanie dziecięcego marzenia. Rozważając zakup kolejnej zabawki pomyślmy jednak o czymś więcej. 

czytaj całość »
Kolory w świecie dziecka 0

Świat w oczach dziecka to pełna gama barw począwszy od tych jasnych i delikatnych, poprzez wyraziste, jaskrawe, a skończywszy na ciemnych. Kolory to nie tylko kolorowe zabawki, kolorowe ściany w pokoju i kolorowe ubranka, ale również emocje często wyrażane na papierze za pomocą kredek czy farb.  

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl